Zapraszam, poznajmy się.
Ukończyłam kierunek lekarsko - dentystyczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z wyróżnieniem, uzyskując Nagrodę Rektora Uczelni. Byłam stypendystką na Università degli Studi di Milano we Włoszech, gdzie odbyłam praktykę pod okiem prof. Giulio Rasperini.
Jestem absolutną zwolenniczką stomatologii w powiększeniu. Wychodzę z założenia, że nie da się leczyć czegoś, czego precyzyjnie się nie widzi. Biegła praca z mikroskopem zabiegowym i nabyte umiejętności owocują tym, że z powodzeniem podejmuję się najtrudniejszych przypadków leczeń kanałowych. Wykonuję odbudowy protetyczne na zębach własnych i na implantach. Nie akceptuję półśrodków. Lubię słuchać swoich Pacjentów i leczę ich potrzeby.
Jak pracuję?
-
Każda dobra współpraca zaczyna się od rozmowy. Fundamentem jest zbudowanie zaufania na linii lekarz - Pacjent. Staram się poznać indywidualne oczekiwania i potrzeby Pacjenta oraz identyfikuję potencjalne czynniki ryzyka.
-
Pierwszym istotnym etapem jest skrupulatne zebranie wywiadu medycznego. Aktualny stan zdrowia Pacjenta, choroby przewlekłe czy przyjmowane leki mogą mieć wpływ na leczenie stomatologiczne, a zdrowie ogólne Pacjenta może wpływać na stan jamy ustnej.
-
Nowoczesna diagnostyka obrazowa jest integralną częścią leczenia stomatologicznego. Diagnostykę wykonuję w oparciu o zdjęcia pantomograficzne 2D oraz tomografię komputerową 3D.
-
Ustalam potrzeby lecznicze Pacjenta. Tworzę spersonalizowany plan leczenia. Ostateczna decyzja o konkretnej metodzie leczenia jest zawsze ustalana z Pacjentem przed zabiegiem.
-
Najpierw diagnozuje przyczynę, a dopiero potem obieram strategię. Postawienie trafnej diagnozy to klucz do wyboru właściwego sposób leczenia. W diagnostyce i leczeniu wykorzystuję najnowsze technologie.
Diagnostyka radiologiczna 3D
Nowoczesna diagnostyka obrazowa jest integralną częścią leczenia stomatologicznego. Zdjęcie dwuwymiarowe - takie jak zdjęcie pantomograficzne - umożliwia wstępne zobrazowanie wszystkich zębów i struktur otaczających. Niewątpliwie jest ważnym narzędziem diagnostycznym, ale posiada pewne ograniczenia - jest obrazem powiększonym i płaskim, a jako badanie 2D obarczone jest dużą niedoskonałością w postaci rzutowania na siebie struktur obrazowanych. Pełną i precyzyjną diagnostykę zapewnia badanie stożkowej tomografii komputerowej (CBCT), które pozwala ocenić stosunki topograficzne w trzech wymiarach.
Jama ustna to ograniczona i topograficznie ważna przestrzeń, w której znajduje się wiele struktur anatomicznych, a układ pokarmowy krzyżuje się z drogami oddechowymi. Z tego względu jama ustna wymaga jak najlepszej izolacji pola zabiegowego. Dzięki zastosowaniu koferdamu znacznie poprawia się ergonomia pracy lekarza, a przede wszystkim wzrasta bezpieczeństwo Pacjenta.
Izolacja pola zabiegowego
Mikroskop stomatologiczny
Mikroskop stomatologiczny umożliwia mi pracę w powiększeniu, co ułatwia minimalnie inwazyjną ingerencję w leczone obszary.